تاثیر رنگ در آشپزخانه

 

 

آشپزخانه مهمترین قسمت هر خانه و به عبارتی قلب خانه می باشد. امروزه دیگر آشپزخانه فقط محلی برای تهیه غذا   نمی باشد بلکه با توسعه زندگی در جوامع امروزی و تغییر دیدگاه های انسان ها، آشپزخانه علاوه بر موارد استفاده قبلی محلی برای جمع شدن اعضای خانواده و گپ و گفتگوی آنها و انجام کارهای روزمره می باشد. دیگر آشپزخانه محلی جدا از دیگر مکان های خانه نیست و در نقشه های معماری امروزی مکان آن طوری طراحی می شود که جزئی از اتاق نشیمن باشد و در بعضی موارد جداسازی آن از محوطه خانه توسط تعدادی کابینت انجام می شود.

با توجه به موارد بالا و همچنین در نظر گرفتن این نکته که اعضای خانواده وقت زیادی را در این محل می گذرانند باید در انتخاب چیدمان و رنگ وسواس زیادی به خرج داد تا محیطی هر چه دلپذیرتر داشته باشیم و هماهنگی لازم بین آشپزخانه و محیط اطراف آن وجود داشته باشد.

از آنجاییکه آشپزخانه ها بیشترین فضا را در آشپزخانه اشغال کرده اند در انتخاب رنگ آنها باید بیشترین دقت شود که با وجود تنوع رنگ محصولات MDF موجود در بازار این مسئله به راحتی انجام می شود.

چون در محیط آشپزخانه فعالیت زیادی انجام می شود بهتر است از رنگ های درخشان که انرژی زیادی دارند استفاده کنیم. وجود چند رنگ در محیط آشپزخانه باعث ایجاد تضاد و مدرن شدن این محل می شود.