چند پیشنهاد برای داشتن آشپزخانه دلخواه

 

 

  1. نور طبیعی: از هر روشی برای افزایش نور آشپزخانه استفاده کنید. برای این کار می توانید از درب های شیشه ای و یا استیل جهت انعکاس نور استفاده کنید.
  2. راحتی: از آنجاییکه محیط آشپزخانه محیط بسیار پر رفت و آمدی است و هر یک از اعضای خانواده از آن استفاده می کند لذا باید این محیط بسیار راحت بوده و بیشترین لوازم را جهت آسایش اعضای خانواده در خود داشته باشد.
  3. ترکیب چشم نواز: از آنجاییکه این محیط می تواند شامل چوب، سنگ، آهن و... باشد بنابراین همه این مواد باید به خوبی با هم ترکیب شده باشند.
  4. جزیره: اگر فضای آشپزخانه به اندازه کافی باشد، وجود یک جزیره لازم خواهد بود و و به زیبایی آن کمک بسزایی خواهد کرد.  
  5. تجهیزات کاربردی: تمام لوازم جانبی موجود در آشپزخانه باید کاملا کاربردی باشند. به عنوان مثال سینک به اندازه ای باشد که جوابگوی جمعیت خانواده باشد.
  6. لوازم توکار: استفاده از لوازم توکار محیط آشپزخانه را هماهنگ تر و به گرم شدن محیط کمک خواهد کرد.
  7. تجهیزات به روز و مدرن: امروزه استفاده از تجهیزات مدرن موجود در بازار در آشپزخانه اهمیت بسزایی دارد. به عنوان مثال انواع ماکروفرها، اون ها، کشوهای گرم کن و...
  8. فضاهای خاص: وجود فضایی مانند شلف جهت قراردادن بعضی از وسایل آشپزخانه که کاربرد بیشتری دارند محیط را بسیار زیباتر خواهد کرد.
  9. طراح ماهر: از آنجاییکه محیط آشپزخانه یکی از پر رفت و آمد ترین مکان های خانه می باشد لذا طراحی آن باید توسط افراد ماهری انجام شود تا تمامی خواسته ها برآورده گردد.